DIDGERIDOO V JESKYNI 2017 - mezinárodní benefiční festival

Program festivalu DIDGERIDOO V JESKYNI · mezinárodní benefiční festivalO projektu festivalu v jeskyníchPartneři festivaluKontakty

Vzhledem k několika obsahovým změnám (nepředvídatelné životní okolnosti některých účinkujících), představujeme finální festivalový program !!
Podrobný časový harmonogram vystoupení bude zveřejněn až na místě v den konání festivalu. Zveřejňujeme pouze startovní a závěrečné vystoupení, program mezi tím bude překvapení. Níže pouze přehled účinkujících v pátek 5.9. a v sobotu 6.9.2014. Festivalový program je složený z pestrobarevných střípků (účinkující v jeskyni, před jeskyní, v kempu), které tvoří pro jeden celek a zároveň rozvíjející se příběh 4. ročníku. Rádi bychom uvítali návštěvníky, kteří chtějí poznat duši festivalu (ne jen dílčí koncerty) a jeho neopakovatelnou atmosféru...


Během obou festivalových dnů budou průběžné výtvarné a řemeslné dílny pro děti i dospělé v jurtě, dětský koutek s hlídáním, přebalovacím pultem, ohřevem, možnostni si vyrobit upomínkové předměty, relaxační koutek, žonglování, chůze po laně, malování mandal, vytváření lapačů snů, čtení pohádek a mnohé další. 

PÁTEK 5.9.2014

Pěvecký čtvereček Vincentina
Svébytná pěvecká a hudební formace zahájí v jeskyni letošní festivalový ročník v 15 hod.
www.vincentinum.cz
Yedhaki:Nautika
Ethno, transcendental, ambient, dance, meditation, experimental - akustická verze projektu Ondřeje Glogara (didgeridoo, perkuse) a Juraje Hellebrandta - djembe, darbuka, balafon, steel drum. 
http://ondrejeukalyptus.wix.com/yedhakinautika
Cyranovy boty
Vystoupení bubenické části souboru. Skladby inspirované rytmy západní Afriky. Můžete se těšit na dynamickou hudbu plnou života.
www.cyranovyboty.cz
 
Valachol
Hráči z Valašska zabývající se hrou na tradiční i netradiční nástroje jako je: kytara, příčná a zobcová flétna, koncovky, africké bubny, rytmické nástroje a didgeridoo.
http://valachol.webnode.cz/
Výtvarný projekt CAVE ART - téma SVĚTLO
S výtvarným uměním přichází Ateliér Létající šnek. Projekt CAVE ART letos přináší jako nosné téma SVĚTLO. Dílny v jeskyni i před jeskyní po celou dobu festivalu. Nechte se inspirovat a unést světelnými zážitky na vlastní kůži i duši. To vše s Ivanou Rumpelovou, zakladatelkou tohoto projektu a přizvanými hosty - lektory a umělci.
Magické divadlo zvuku - Marek Gonda a hosté
Celistvost hlubokých vibrací gongů se prolne s mnohobarevností melodii fujar, indiánských a afrických píšťal, didgeridoo, kalimb, bubnů... Vše okořeněno nejroztodivnějšími podobami archetypu lidského hlasu. S Markem vystoupí hosté: Denisa Urbanová (zpěv, SK) a Mirek Struhař.
www.fujarka.cz
  Zenový čaj
Duo čajmenů, které hraje modern ethno a dělá improvizační show. Zenový čaj je silným hudebním nálevem, který povzbudí.
www.zenovycaj.cz

 
Cirkus Levitare  /  Cascabel - Fire Show
Originální poetické vystoupení, ve kterém se cítí dobře diváci stejně jako účinkující. Animace prostoru a podmanivá Fire performance za použití rozličných nástrojů jako jsou tyče, kuželky a devilstick. 
http://cirkuslevitare.cz
https://cs-cz.facebook.com/cascabelolomouc
Shivanam (ČR, Nový Zéland)
Multižánrový projekt letos slaví 15 let výročí. Letos vystupovali po festivalech po České republice, Slovensku, Rakousku, Německu a v Portugalsku. Svým stylem od ambientních ploch po až strhující tracové tempo nemají konkureci. Host z Nového Zélandu: Rhys Braddock (kytara)
http://bandzone.cz/shivanam
 
Lies Beijerinck (Holandsko)
Holanská profesionální didgeridistka Lies Beijerinck, hrající od 1993, je nazývána holandskou didge-matkou. Svým dynamickým a temperamentním didgeridoo sólem uzavře páteční večer v jeskyni ve 21 hod.  (Expresion Del Alma bohužel nemůže dorazit, kapela se moc omlouvá).
www.liesundertrees.com
 
+ večerní program v kempu ve Křtinách - 30min. pěšky od jeskyně. Start cca 22 hod. Viz níže.

 
Pro návštěvíky je letos možnost levného ubytování (60 Kč na osobu/den), jen stany, možno i karavan nebo na divoko :)
Parkování, teplé sprchy, občerstvení po celý víkend (klobásky, sýry, bramboráky, ...čaje, kafe, pivo,...).
Kemp je pro účely festivalu otevřený od pátku do neděle.
Večerní programy - ozvučené pódium, kapely, jamy, tanec, oheň, pohoda 
Více informací, mapa: http://www.krtiny.over.cz/

Večerní vystoupení v kempu - dobrovolné vstupné (na benefiční účely):
Drummidooo (ČR) a hosté + Open Air Jam I.
22.15 start na ozvučeném pódiu v kempu Křtiny. Stereo dream experience aneb Křtiny na druhou :) - nový projekt hudebního tria: Jan Doležal (bicí souprava, wave drum, djembe a perkuse), Zdeněk Vilímek (didgeridoo, zpěv) a Petr Dvořák (kytary). Jako hosté vystoupí např. Aleš Řezáč (harmonika), Saša z Ruska (zpěv) a další.
David Díaz García a Sarah Aláez Bejarano (Španělsko)
Nechte se o půlnoci přenést k druhému břehu na vlně pohody se španělským DJ - Chill Out, Reggae, Dub,…To vše v doprovodu temperamentní Sáry - noční ohnivé variace, žonglování a tanec.

SOBOTA 6.9.2014
Začátek v 9.30 v kostele ve Křtinách, poté přesun směr jeskyně, cca 20 min. pěšky.
Vše bude označené na trase, kemp, kostel, jeskyně.
Ondřej Smeykal (ČR) a Bear Love (Anglie)
Sobotní festivalový den bude odstartován letos poprvé v barokním kostele Jména Panny Marie ve Křtinách v 9.30 hod. (přímo na hlavním náměstí ve Křtinách). Program koncertu se sestává z využití chrámového vietnamského gongu a filharmonických tepaných alikvotních gongů, v kombinaci s dechovým nástrojem ze severní australie - didgeridoo. Pak přesun směr jeskyně. www.smeykal.com
Rami Shaafi (Anglie/Slovensko)
Vystoupení hudebníka a léčitele Rami Shaafi přiblíží návštěvníkům alikvotní zpěv, Khoomei mongolské hrdelní zpěvy, didgeridoo, drumble z různých koutů světa, indiánské flétny, zvonkohry a další. Rami tak zahájí sobotní festival v jeskyni v 11 hod.
www.ramivana.com
Honza Vlach (ČR)
Dynamic didgeridoo - Vibrační bdění.
Svébytný hudební styl známého didgeridoo výrobce a hráče Honzy Vlacha v akustickém podání v jeskyni okoření i letošní ročník.
www.didgeridoo-art.cz
Vladimír Václavek a hosté (ČR, Polsko, Indie)
Hudba pro duši. S takto jednoduchým a jasným podtitulem zahraje Vladimír Václavek pro malé i velké.
Jako host vystoupí Oskar Török z Polska hrající na trubku.
www.vladimirvaclavek.com
 
Dúhové Eminencie (Slovensko)
Spojenie všetkých kultúr sveta v harmóniu farebných vibrácií: world music kapela založená na zrodení nového hudobného nástroja Tuhar-sitar didgeridoo (kombinácia Indického sitar, austrálskeho didgeridoo a európskej Viola da Gamba).
www.eminences.tuhar.eu
Viliam Poltikovič (ČR)
Ukázky a živý vstup významného českého dokumentaristy ze třech filmů: 1. Sarvamangalam - o himaláských jogínech, kteří žijí v jeskyních a hovoří o smyslu života. 2. Brána smrti - jak byla pojímána smrt i život v pravěku, o významu šamanů v Papuy, Austrálii, Amazonii a Africe, 3. O významu rituálů přechodu - iniciace z čehož pramení ztráta strachu ze smrti a skutečné dospění.
Alexandra Královna sedmého nebe (ČR)
Taneční vystoupení se šavlí a ohněm rozpálí nejednoho festivalového návštěvníka. S vlastním reprodukovaným hudebním doprovodem.
www.kralovnasedmehonebe.cz

The Senzational Sunshine Band (ČR / Irsko)
an acoustic alternative music project with Irish guitarist/singer/songwriter Rowan Kilduff and mystery guests. The performance will take inspiration from many genres including rock, blues, and world music.
 
Radek Zítka (ČR)
Intuitivní bubnování - rytmické hry a řízený bubnovací kruh pro začátečníky i pokročilé. K dispozici bude před jeskyní cca 30 bubnů - djembe, africké basové bubny, šamanské rámové, perkuse...
www.intuitivnibubnovani.cz
Rytmy Země (ČR)
kapela z Ostravy plynoucí obvykle ve stylu world music, kde převládají rytmické plochy, melodie beze slov a zvuky nástrojů z různých koutů Země. Letos vystoupí před jeskyní s tanečnicí Alexandrou Yotte.
www.rytmyzeme.cz

Zalem Delarbre (Francie)
Progesivní francouzský didgeridoo hráč ZALEM DELARBRE předvede své umění v jeskyni (předjednaná Adele, která se Zalemem vystupuje bohužel nemůže v září dorazit). Můžete se těšit na unikátní dynamický didgeridoo styl.
www.zalemdelarbre.com

Kouzelník YOR-EL (Španělsko)
Letos poprvé na festival přijde skutečný kouzelník. Profesionální umělecké vystoupení GYPSY MAGIC, kouzelnická show pro malé i velké, která Vás učaruje.
yorelmagic.wix.com/magic
 
Bruce Rogers (Austrálie)
Vystoupení australského výrobce a hráče v jeskyni, během festivalu workshop výroby tradičních eukalyptových didgeridoo. Leták viz níže. Unikátní příležitost poznat kořeny didgeridoo u nás. 
http://didgesbybruce.com.au/
Andrew Begay (Severoamerický kmen Navaho)
Modlitba pro jeskyni. Závěrečným aktem letošního festivalu bude velmi jemné vystoupení. Andrew Begay, flétnista, umělec kmene Navaho, ze Severni Arizony, (který se letos připojil k projektu Výprava 2014 Beara Love a Ondřeje Smeykala), zazpívá, zahraje na navažské flétny a provede společný obřad.To vše za citlivého doprovodu Ondřeje Smeykala a Bear Lova.
Prof. IEGOR REZNIKOFF (Francie) se moc omlouvá, z velmi závažných rodinných důvodů musí v termín festivalu odletět do Švýcarka. Přislíbil však účast na dalším ročníku Didgeridoo v jeskyni 2015. Omlouváme se všem, kteří se těšili na vystoupení emeritního profesra a umělce. 

Pozvání letos přijal francouzský profesor etnomuzikologie, který se zabývá pravěkou a raně křesťanskou hudbou (např. gregoriánským chorálem). Působí na University of Paris, je odborníkem na rezonanci v prehistorických jeskyních a hudební terapii. Vystoupení Iegora Reznikoffa v jeskyni bude mít hudebního i poznávacího ducha.
+ večerní program v kempu ve Křtinách - 2,3 km od jeskyně. Start cca 22 hod.

SOBOTNÍ WORKSHOPY V JURTĚ - program od 12 do 19 hod. Podrobný harmonogram na místě.
Alexandra Královna sedmého nebe - taneční workshop pro ženy
Marek Gonda - Flétna koncovka je nástroj vhodný skutečně pro každého, kdo má alespoň trochu odvahy zakusit, jaké je to skutečně hrát (si) a zažít hudbu. Koncovka dokáže vymýtit hudební hluch, který je jenom mýtem učitelů uměleckých škol... Přiďte spoznat danosti tohohle nástroje a užít si ho v skupinové improvizaci!
Konopná dílna - Světluška Hradilová, možnosti využití technického konopí, výrobky z konopí, ukázky tkaní na kolovrátku, diskuse, dotazy. 
Vědomé rodičovství - Tereza Genzerová, problematika přirozených (i domácích) porodů a domácímu vzdělávání dětí (máme doma 3 domácí školačky), beseda o Rodovém souladu - starobylá slovanská rodová tradice uspořádání rodiny a rodu, domácností apod.
Sun Drum
- Ondřej Janoušek - Sundrum je univerzální, praktický, melodicko - perkusivní hudební nástroj s čarokrásným zvukem :)
Dalibor Neurwith - výuka dechu a hry na didgeridoo.

Večerní vystoupení v kempu - dobrovolné vstupné (na benefiční účely):
Shivanam (ČR, Nový Zéland)
22.15 - 23.30  Tentokráte vystoupí kapela na ozvučeném pódiu s vizuální projekcí v plné elektrické polní :) rozehřeje a roztančí nejendoho zmrzlého návštěvníka. Stylově od umírněného ambientu až po transovní taneční tempa. Speciální host z Nového Zélandu: Rhys Braddock (kytara).
http://bandzone.cz/shivanam
Chůze po žhavém uhlí aneb Firewalking + živý bubenický doprovod
23.30 - 24.00   Workshopem vás provedou Martin Konečný (psycholog a certifikovaný instruktor firewalkingu) a Mates Hálek (pedagog zážitkových programů). Přípravný workshop pro aktuální zájemce (300 Kč osoba). Sraz před pokladnou jeskynní správy ve 21.45. Možnost stručné iniciace do firewalkingu od 21.45 - 23.15 v klidném zázemí.
  Za hranicemi ticha (ČR)
24.00 - 01.00  zazní kempem poklidné meditativní vlny. Alikvotní a spontánní zpěv s doprovodem na různé etnické nástroje bohaté na alikvotní tóny. Hudba meditativního ponoru a společného improvizovaného souladu s přítomným okamžikem. To vše s cílem celkového uvolnění a relaxaci pro letošní návštěvníky. Dalo by se říci zvuková masáž těla i duše nebo-li prozáření zvukem". http://bandzone.cz/zahranicemiticha
  Festivalový "Open Air Jam II." aneb after párty na ozvučeném pódiu - hudební sóla, duety, tria, kvarteta dle chuti a energie. Magické popůlnoční muzikantské setkání třetího druhu :)FIREWALKsobotní prožitkový workshop zakončený přechodem po žhavém uhlí (finále sobotní pozdní večer v kempu)

V rámci workshopu budete mít možnost zažít jedinečný transformační zážitek v podobě firewalku a zkusit si i několik prožitkových seberozvojových technik.  Workshopem vás provedou Martin Konečný (psycholog a certifikovaný instruktor firewalkingu) a Mates Hálek (pedagog specializující se na zážitkové programy). Lektoři se dlouhodobě věnují práci s lidmi a zaměřují se na prožitkové a alternativní cesty osobního rozvoje. Více o firewalkingu na www.firewalking.com

Program workshopu (sobota - 6.9.):
Během sobotního dne workshop v jurtě – práce s vnitřní energií (aktivační a energetizační techniky), překonávání vnitřních bariér (přerážení dřevěné desky a lámání šípu krkerm), vizualizační techniky a příprava na večerní firewalk.
Večerní část sraz 21:45 před pokladnou jeskyně - příprava, meditace v chůzi,
23.30-24 hod. Firewalk - přechod po žhavém uhlí v kempu ve Křtinách.

Cena workshopu: 300 Kč na účastníka - 1,5 ho.d příprava, během dne v jurtě workshop - zdarma :)
(částka slouží pouze k pokrytí nákladů spojených s akcí a případný zisk bude použit pro benefiční účely.)
Přihlášky a více informací na: firewalkingworkshop@gmail.com


DŮLEŽITÉ INFORMACE PŘED FESTIVALEMPoklidné vánoce v kruhu blízkých, zdraví a sílu do nového k-roku 2013 | Rekapitulace letošního 2.ročníku DIDGERIDOO V JESKYNI 2012 |

Vzhledem k několika obsahovým změnám (nepředvídatelné životní okolnosti některých účinkujících), představujeme finální festivalový program !!
Podrobný časový harmonogram vystoupení bude zveřejněn až na místě v den konání festivalu. Zveřejňujeme pouze startovní a závěrečné vystoupení, program mezi tím bude překvapení. Níže pouze přehled účinkujících v pátek 5.9. a v sobotu 6.9.2014. Festivalový program je složený z pestrobarevných střípků (účinkující v jeskyni, před jeskyní, v kempu), které tvoří pro jeden celek a zároveň rozvíjející se příběh 4. ročníku. Rádi bychom uvítali návštěvníky, kteří chtějí poznat duši festivalu (ne jen dílčí koncerty) a jeho neopakovatelnou atmosféru...


Během obou festivalových dnů budou průběžné výtvarné a řemeslné dílny pro děti i dospělé v jurtě, dětský koutek s hlídáním, přebalovacím pultem, ohřevem, možnostni si vyrobit upomínkové předměty, relaxační koutek, žonglování, chůze po laně, malování mandal, vytváření lapačů snů, čtení pohádek a mnohé další. 

PÁTEK 5.9.2014

Pěvecký čtvereček Vincentina
Svébytná pěvecká a hudební formace zahájí v jeskyni letošní festivalový ročník v 15 hod.
www.vincentinum.cz
Yedhaki:Nautika
Ethno, transcendental, ambient, dance, meditation, experimental - akustická verze projektu Ondřeje Glogara (didgeridoo, perkuse) a Juraje Hellebrandta - djembe, darbuka, balafon, steel drum. 
http://ondrejeukalyptus.wix.com/yedhakinautika
Cyranovy boty
Vystoupení bubenické části souboru. Skladby inspirované rytmy západní Afriky. Můžete se těšit na dynamickou hudbu plnou života.
www.cyranovyboty.cz
 
Valachol
Hráči z Valašska zabývající se hrou na tradiční i netradiční nástroje jako je: kytara, příčná a zobcová flétna, koncovky, africké bubny, rytmické nástroje a didgeridoo.
http://valachol.webnode.cz/
Výtvarný projekt CAVE ART - téma SVĚTLO
S výtvarným uměním přichází Ateliér Létající šnek. Projekt CAVE ART letos přináší jako nosné téma SVĚTLO. Dílny v jeskyni i před jeskyní po celou dobu festivalu. Nechte se inspirovat a unést světelnými zážitky na vlastní kůži i duši. To vše s Ivanou Rumpelovou, zakladatelkou tohoto projektu a přizvanými hosty - lektory a umělci.
Magické divadlo zvuku - Marek Gonda a hosté
Celistvost hlubokých vibrací gongů se prolne s mnohobarevností melodii fujar, indiánských a afrických píšťal, didgeridoo, kalimb, bubnů... Vše okořeněno nejroztodivnějšími podobami archetypu lidského hlasu. S Markem vystoupí hosté: Denisa Urbanová (zpěv, SK) a Mirek Struhař.
www.fujarka.cz
  Zenový čaj
Duo čajmenů, které hraje modern ethno a dělá improvizační show. Zenový čaj je silným hudebním nálevem, který povzbudí.
www.zenovycaj.cz

 
Cirkus Levitare  /  Cascabel - Fire Show
Originální poetické vystoupení, ve kterém se cítí dobře diváci stejně jako účinkující. Animace prostoru a podmanivá Fire performance za použití rozličných nástrojů jako jsou tyče, kuželky a devilstick. 
http://cirkuslevitare.cz
https://cs-cz.facebook.com/cascabelolomouc
Shivanam (ČR, Nový Zéland)
Multižánrový projekt letos slaví 15 let výročí. Letos vystupovali po festivalech po České republice, Slovensku, Rakousku, Německu a v Portugalsku. Svým stylem od ambientních ploch po až strhující tracové tempo nemají konkureci. Host z Nového Zélandu: Rhys Braddock (kytara)
http://bandzone.cz/shivanam
 
Lies Beijerinck (Holandsko)
Holanská profesionální didgeridistka Lies Beijerinck, hrající od 1993, je nazývána holandskou didge-matkou. Svým dynamickým a temperamentním didgeridoo sólem uzavře páteční večer v jeskyni ve 21 hod.  (Expresion Del Alma bohužel nemůže dorazit, kapela se moc omlouvá).
www.liesundertrees.com
 
+ večerní program v kempu ve Křtinách - 30min. pěšky od jeskyně. Start cca 22 hod. Viz níže.

 
Pro návštěvíky je letos možnost levného ubytování (60 Kč na osobu/den), jen stany, možno i karavan nebo na divoko :)
Parkování, teplé sprchy, občerstvení po celý víkend (klobásky, sýry, bramboráky, ...čaje, kafe, pivo,...).
Kemp je pro účely festivalu otevřený od pátku do neděle.
Večerní programy - ozvučené pódium, kapely, jamy, tanec, oheň, pohoda 
Více informací, mapa: http://www.krtiny.over.cz/

Večerní vystoupení v kempu - dobrovolné vstupné (na benefiční účely):
Drummidooo (ČR) a hosté + Open Air Jam I.
22.15 start na ozvučeném pódiu v kempu Křtiny. Stereo dream experience aneb Křtiny na druhou :) - nový projekt hudebního tria: Jan Doležal (bicí souprava, wave drum, djembe a perkuse), Zdeněk Vilímek (didgeridoo, zpěv) a Petr Dvořák (kytary). Jako hosté vystoupí např. Aleš Řezáč (harmonika), Saša z Ruska (zpěv) a další.
David Díaz García a Sarah Aláez Bejarano (Španělsko)
Nechte se o půlnoci přenést k druhému břehu na vlně pohody se španělským DJ - Chill Out, Reggae, Dub,…To vše v doprovodu temperamentní Sáry - noční ohnivé variace, žonglování a tanec.

SOBOTA 6.9.2014
Začátek v 9.30 v kostele ve Křtinách, poté přesun směr jeskyně, cca 20 min. pěšky.
Vše bude označené na trase, kemp, kostel, jeskyně.
Ondřej Smeykal (ČR) a Bear Love (Anglie)
Sobotní festivalový den bude odstartován letos poprvé v barokním kostele Jména Panny Marie ve Křtinách v 9.30 hod. (přímo na hlavním náměstí ve Křtinách). Program koncertu se sestává z využití chrámového vietnamského gongu a filharmonických tepaných alikvotních gongů, v kombinaci s dechovým nástrojem ze severní australie - didgeridoo. Pak přesun směr jeskyně. www.smeykal.com
Rami Shaafi (Anglie/Slovensko)
Vystoupení hudebníka a léčitele Rami Shaafi přiblíží návštěvníkům alikvotní zpěv, Khoomei mongolské hrdelní zpěvy, didgeridoo, drumble z různých koutů světa, indiánské flétny, zvonkohry a další. Rami tak zahájí sobotní festival v jeskyni v 11 hod.
www.ramivana.com
Honza Vlach (ČR)
Dynamic didgeridoo - Vibrační bdění.
Svébytný hudební styl známého didgeridoo výrobce a hráče Honzy Vlacha v akustickém podání v jeskyni okoření i letošní ročník.
www.didgeridoo-art.cz
Vladimír Václavek a hosté (ČR, Polsko, Indie)
Hudba pro duši. S takto jednoduchým a jasným podtitulem zahraje Vladimír Václavek pro malé i velké.
Jako host vystoupí Oskar Török z Polska hrající na trubku.
www.vladimirvaclavek.com
 
Dúhové Eminencie (Slovensko)
Spojenie všetkých kultúr sveta v harmóniu farebných vibrácií: world music kapela založená na zrodení nového hudobného nástroja Tuhar-sitar didgeridoo (kombinácia Indického sitar, austrálskeho didgeridoo a európskej Viola da Gamba).
www.eminences.tuhar.eu
Viliam Poltikovič (ČR)
Ukázky a živý vstup významného českého dokumentaristy ze třech filmů: 1. Sarvamangalam - o himaláských jogínech, kteří žijí v jeskyních a hovoří o smyslu života. 2. Brána smrti - jak byla pojímána smrt i život v pravěku, o významu šamanů v Papuy, Austrálii, Amazonii a Africe, 3. O významu rituálů přechodu - iniciace z čehož pramení ztráta strachu ze smrti a skutečné dospění.
Alexandra Královna sedmého nebe (ČR)
Taneční vystoupení se šavlí a ohněm rozpálí nejednoho festivalového návštěvníka. S vlastním reprodukovaným hudebním doprovodem.
www.kralovnasedmehonebe.cz

The Senzational Sunshine Band (ČR / Irsko)
an acoustic alternative music project with Irish guitarist/singer/songwriter Rowan Kilduff and mystery guests. The performance will take inspiration from many genres including rock, blues, and world music.
 
Radek Zítka (ČR)
Intuitivní bubnování - rytmické hry a řízený bubnovací kruh pro začátečníky i pokročilé. K dispozici bude před jeskyní cca 30 bubnů - djembe, africké basové bubny, šamanské rámové, perkuse...
www.intuitivnibubnovani.cz
Rytmy Země (ČR)
kapela z Ostravy plynoucí obvykle ve stylu world music, kde převládají rytmické plochy, melodie beze slov a zvuky nástrojů z různých koutů Země. Letos vystoupí před jeskyní s tanečnicí Alexandrou Yotte.
www.rytmyzeme.cz

Zalem Delarbre (Francie)
Progesivní francouzský didgeridoo hráč ZALEM DELARBRE předvede své umění v jeskyni (předjednaná Adele, která se Zalemem vystupuje bohužel nemůže v září dorazit). Můžete se těšit na unikátní dynamický didgeridoo styl.
www.zalemdelarbre.com

Kouzelník YOR-EL (Španělsko)
Letos poprvé na festival přijde skutečný kouzelník. Profesionální umělecké vystoupení GYPSY MAGIC, kouzelnická show pro malé i velké, která Vás učaruje.
yorelmagic.wix.com/magic
 
Bruce Rogers (Austrálie)
Vystoupení australského výrobce a hráče v jeskyni, během festivalu workshop výroby tradičních eukalyptových didgeridoo. Leták viz níže. Unikátní příležitost poznat kořeny didgeridoo u nás. 
http://didgesbybruce.com.au/
Andrew Begay (Severoamerický kmen Navaho)
Modlitba pro jeskyni. Závěrečným aktem letošního festivalu bude velmi jemné vystoupení. Andrew Begay, flétnista, umělec kmene Navaho, ze Severni Arizony, (který se letos připojil k projektu Výprava 2014 Beara Love a Ondřeje Smeykala), zazpívá, zahraje na navažské flétny a provede společný obřad.To vše za citlivého doprovodu Ondřeje Smeykala a Bear Lova.
Prof. IEGOR REZNIKOFF (Francie) se moc omlouvá, z velmi závažných rodinných důvodů musí v termín festivalu odletět do Švýcarka. Přislíbil však účast na dalším ročníku Didgeridoo v jeskyni 2015. Omlouváme se všem, kteří se těšili na vystoupení emeritního profesra a umělce. 

Pozvání letos přijal francouzský profesor etnomuzikologie, který se zabývá pravěkou a raně křesťanskou hudbou (např. gregoriánským chorálem). Působí na University of Paris, je odborníkem na rezonanci v prehistorických jeskyních a hudební terapii. Vystoupení Iegora Reznikoffa v jeskyni bude mít hudebního i poznávacího ducha.
+ večerní program v kempu ve Křtinách - 2,3 km od jeskyně. Start cca 22 hod.

SOBOTNÍ WORKSHOPY V JURTĚ - program od 12 do 19 hod. Podrobný harmonogram na místě.
Alexandra Královna sedmého nebe - taneční workshop pro ženy
Marek Gonda - Flétna koncovka je nástroj vhodný skutečně pro každého, kdo má alespoň trochu odvahy zakusit, jaké je to skutečně hrát (si) a zažít hudbu. Koncovka dokáže vymýtit hudební hluch, který je jenom mýtem učitelů uměleckých škol... Přiďte spoznat danosti tohohle nástroje a užít si ho v skupinové improvizaci!
Konopná dílna - Světluška Hradilová, možnosti využití technického konopí, výrobky z konopí, ukázky tkaní na kolovrátku, diskuse, dotazy. 
Vědomé rodičovství - Tereza Genzerová, problematika přirozených (i domácích) porodů a domácímu vzdělávání dětí (máme doma 3 domácí školačky), beseda o Rodovém souladu - starobylá slovanská rodová tradice uspořádání rodiny a rodu, domácností apod.
Sun Drum
- Ondřej Janoušek - Sundrum je univerzální, praktický, melodicko - perkusivní hudební nástroj s čarokrásným zvukem :)
Dalibor Neurwith - výuka dechu a hry na didgeridoo.

Večerní vystoupení v kempu - dobrovolné vstupné (na benefiční účely):
Shivanam (ČR, Nový Zéland)
22.15 - 23.30  Tentokráte vystoupí kapela na ozvučeném pódiu s vizuální projekcí v plné elektrické polní :) rozehřeje a roztančí nejendoho zmrzlého návštěvníka. Stylově od umírněného ambientu až po transovní taneční tempa. Speciální host z Nového Zélandu: Rhys Braddock (kytara).
http://bandzone.cz/shivanam
Chůze po žhavém uhlí aneb Firewalking + živý bubenický doprovod
23.30 - 24.00   Workshopem vás provedou Martin Konečný (psycholog a certifikovaný instruktor firewalkingu) a Mates Hálek (pedagog zážitkových programů). Přípravný workshop pro aktuální zájemce (300 Kč osoba). Sraz před pokladnou jeskynní správy ve 21.45. Možnost stručné iniciace do firewalkingu od 21.45 - 23.15 v klidném zázemí.
  Za hranicemi ticha (ČR)
24.00 - 01.00  zazní kempem poklidné meditativní vlny. Alikvotní a spontánní zpěv s doprovodem na různé etnické nástroje bohaté na alikvotní tóny. Hudba meditativního ponoru a společného improvizovaného souladu s přítomným okamžikem. To vše s cílem celkového uvolnění a relaxaci pro letošní návštěvníky. Dalo by se říci zvuková masáž těla i duše nebo-li prozáření zvukem". http://bandzone.cz/zahranicemiticha
  Festivalový "Open Air Jam II." aneb after párty na ozvučeném pódiu - hudební sóla, duety, tria, kvarteta dle chuti a energie. Magické popůlnoční muzikantské setkání třetího druhu :)FIREWALKsobotní prožitkový workshop zakončený přechodem po žhavém uhlí (finále sobotní pozdní večer v kempu)

V rámci workshopu budete mít možnost zažít jedinečný transformační zážitek v podobě firewalku a zkusit si i několik prožitkových seberozvojových technik.  Workshopem vás provedou Martin Konečný (psycholog a certifikovaný instruktor firewalkingu) a Mates Hálek (pedagog specializující se na zážitkové programy). Lektoři se dlouhodobě věnují práci s lidmi a zaměřují se na prožitkové a alternativní cesty osobního rozvoje. Více o firewalkingu na www.firewalking.com

Program workshopu (sobota - 6.9.):
Během sobotního dne workshop v jurtě – práce s vnitřní energií (aktivační a energetizační techniky), překonávání vnitřních bariér (přerážení dřevěné desky a lámání šípu krkerm), vizualizační techniky a příprava na večerní firewalk.
Večerní část sraz 21:45 před pokladnou jeskyně - příprava, meditace v chůzi,
23.30-24 hod. Firewalk - přechod po žhavém uhlí v kempu ve Křtinách.

Cena workshopu: 300 Kč na účastníka - 1,5 ho.d příprava, během dne v jurtě workshop - zdarma :)
(částka slouží pouze k pokrytí nákladů spojených s akcí a případný zisk bude použit pro benefiční účely.)
Přihlášky a více informací na: firewalkingworkshop@gmail.com


DŮLEŽITÉ INFORMACE PŘED FESTIVALEMPoklidné vánoce v kruhu blízkých, zdraví a sílu do nového k-roku 2013 | Rekapitulace letošního 2.ročníku DIDGERIDOO V JESKYNI 2012 |
TOPlist